Inwestycja w zadłużone mieszkania

inwestycja w mieszkanieNie skomplikowanym i korzystnym w obecnym czasie jest inwestowanie w mieszkania zadłużone i zagrożone licytacją komorniczą. Jest to także szybka metoda zainwestowania kapitału. Takich lokali nie brakuje oferty są dostępne w prasie można też je znaleźć w internecie, a to ułatwia sprawę. Oczywiście można z góry zakładać, że osobom pozbywającym się takich lokali zależy na czasie i właśnie na tym może zyskać potencjalny klient. Sprzedający ma do wyboru dwie możliwości pozbyć się lokalu na własną rękę lub poddać się licytacji. W pierwszym przypadku sprzedający po pierwsze zyska wyższą cenę po drugie część pieniędzy po spłacie długu zostaje mu w kiszeni. Komornik pozbywa się mieszkania czasami nawet po niżej jego wartości.

Podstawowym kryterium w wyborze mieszkania powinna być jego lokalizacja należy wziąć pod uwagę czy w pobliżu jest szkoła przedszkole, parking sieć handlowa. Na takie aspekty potrzebne w codziennym życiu mogą zwracać uwagę potencjalni nabywcy.

Oczywiście nie mniej ważny będzie stan budynku i czy jest w nim winda, albo czy w pobliżu jest park lub plac zabaw to wszystko stanowi dodatkowe zalety i winduje cenę w górę.

Kiedy zdecydowaliśmy już o kupnie lokalu ważne jest aby przy podpisywaniu umowy zwrócić uwagę na to czy figuruje w niej zapis wskazujący, że część pieniędzy ze sprzedaży przeznaczona zostaje na spłatę zadłużenia. Faktyczny stan zadłużenia lokalu można sprawdzić zaglądając do księgi wieczystej którą znajdziemy w Centralnej Bazie Ksiąg Wieczystych.

W zdecydowanej większości takie mieszkania wymagają remontu, koniecznie trzeba go przeprowadzić przed wystawieniem na sprzedaż bo to podniesie w znacznym stopniu jego cenę. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, których wysokość będzie zależała od stopnia zniszczenia lokalu.

Po zakupieniu nie zbędnych do remontu materiałów musimy zdecydować czy chcemy wynająć firmę czy powierzyć remont prywatnemu wykonawcy. Koszt remontu przeprowadzony przez firmę będzie nieco droższy niż w wariancie drugim.

Procedura załatwienia formalności papierkowych w przypadku zakupu zadłużonego lokalu jest prosta i nie trwa długo, dlatego między innymi takie rozwiązanie jest o wiele korzystniejsze od inwestycji w zakup działek rolnych. W tym przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość i poświęcić o wiele więcej czasu na formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *