Polaku oszczędzaj pieniądze to naprawdę się opłaca!

oszczędzanie w PolscePowszechnie znana jest opinia, że Polacy w znacznej większości nie myślą o oszczędzaniu pieniędzy na tak zwaną czarną godzinę. Większość stara się tłumaczyć taki stan rzeczy niskimi dochodami. Główną przyczyną jest jednak najczęściej złe gospodarowanie dostępnymi środkami i wydawanie pieniędzy więcej niż stanowi nasz miesięczny dochód, krótko mówiąc wydajemy więcej niż zarabiamy. Takie życie na kredyt napędza spiralę długu i nie zapewnia nam bezpieczeństwa na wypadek na przykład nagłej utraty pracy czy co gorsza choroby. Takie spustoszenie w naszych portfelach powstaje często z powodu nadmiernej rozrzutności i chęci zaspokajania bagatelnych.

W trakcie robienia zakupów w wielkich sieciach handlowych ulegamy pokusie zakupu różnych produktów nie koniecznie na daną chwilę nam potrzebnych .Często kieruje nami fakt, że dany produkt jest wystawiony w promocji i bez względu na to czy go potrzebujemy lub nie dokonujemy kuszącego zakupu.

Jeżeli mamy skłonność do nie kontrolowanych zakupów, najlepszym rozwiązaniem będą zakupy z uprzednio sporządzoną listą, której należy ściśle przestrzegać. W ten sposób ograniczamy się do kupna rzeczy rzeczywiście potrzebnych.

Oszczędności należałoby szukać też w domowych mediach przez gaszenie niepotrzebnie palącego się światła, kapiącej wody, zakup żarówek energooszczędnych.

Najgorszym rozwiązaniem często praktykowanym jest zaspokajanie zachcianek czy mniejszych potrzeb kredytami i różnego rodzaju pożyczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *