Podjęcie decyzji o inwestowaniu w lokale biurowe powinno być dobrze przemyślane. Nie jest to inwestycja, która przyniesie szybki zwrot poniesionych kosztów trzeba też się liczyć z większą ilością formalności papierkowych, które są konieczne w tego typu działalności. Lokale biurowe są bowiem nabywane z myślą o ich wynajmowaniu. Jeśli budynek będziemy wynajmować z przeznaczeniem na biura zwrotu zainwestowanych pieniędzy możemy spodziewać się za około 20 lat. Kupno takiego nawet 200 metrowego biurowca wyniesie ponad 200 tysięcy złoty.
Do tej kwoty należy jeszcze dodać koszt remontu i wyposażenia, a to sumy nie bagatelne. Często taki budynek wymaga nowej elewacji co wiąże się z dużym nakładem finansowym.
W przypadku remontów warto podjąć decyzję o zatrudnieniu mniejszej ekipy remontowej. Jeżeli po remoncie budynek będzie wynajmowany na biura trzeba podjąć decyzję o założeniu działalności gospodarczej, jest to warunkiem legalnego funkcjonowania wynajmu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kolejnym krokiem powinno być ubezpieczenie budynku, które poza kradzieżą lub zniszczeniem obejmować będzie podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Biuro dla bezpieczeństwa musi być wyposażone w monitoring, oraz klimatyzację, która jest obecnie standardem w takich miejscach. Oczywiście decyzja o założeniu klimatyzacji powinna być wcześniej uzgodniona z przyszłym najemcą ponieważ jest związane z podwyższonymi kosztami za energię. W budynku biurowca niezbędny może okazać się generator prądu. Z uwagi na większą liczbę osób które przyjeżdżają do pracy samochodami w pobliżu biura powinien znajdować się parking strzeżony.
W większości biur funkcjonuje recepcja służy ona do udzielania informacji interesantom i odbierania poczty w małych recepcjach do obsługi wystarczy jedna osoba. Wynika z tego, że inwestycje tego rodzaju są długoterminowe i wymagają dużo zachodu. O wiele prostsze wydaje się być inwestowanie w lokale mieszkalne, a zwłaszcza te z wyrokiem komorniczym.