Złoto lokacyjne

Zwolenników inwestowania w złoto lokacyjne inaczej nazywane bulionowym wyraźnie wzrasta. Zauważalne jest to zwłaszcza w poprzez rosnące zainteresowanie monetami kolekcjonerskimi, dla wielu inwestorów jest to również swego rodzaju hobby i w ten sposób mogą połączyć przyjemność z chęcią inwestowania. Takie kolekcje zgromadzone przez wiele lat nabierają znacznie wyższej wartości od tej, którą zainwestowano, a przy tym są dumą posiadacza.

Na takim kolekcjonowaniu monet można w przyszłości sporo zyskać, inwestując w sztabki złota czy złote monety nie trzeba obawiać się strat. Rynek złota jest stabilny, a w przypadku złota bulionowego dochodzi jeszcze jego wartość kolekcjonerska.

W ostatnim czasie Australijska mennica wydała wspaniałą kolekcję monet, nosi ona nazwę – „Lunar – Series'. Kolekcja jest inspirowana Chińskim kalendarzem księżycowym, rok 2014 był rokiem konia i koń zdobi całą księżycową serię. Przykładem na dobrą koniunkturę na tym rynku może być moneta Rok Konia z 2002 roku, której obecna wartość wzrosła o 40%.

Emisja monet Chińskiego kalendarza została wydana również w czystym srebrze, cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem wśród nabywców, zazwyczaj zostaje sprzedana jeszcze przed rokiem jaki jest wybity na kalendarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *