Złoto lokacyjne

Zwolenników inwestowania w złoto lokacyjne inaczej nazywane bulionowym wyraźnie wzrasta. Zauważalne jest to zwłaszcza w poprzez rosnące zainteresowanie monetami kolekcjonerskimi, dla wielu inwestorów jest to również swego rodzaju hobby i w ten sposób mogą połączyć przyjemność z chęcią inwestowania. Takie kolekcje zgromadzone przez wiele lat nabierają znacznie wyższej wartości od tej, którą zainwestowano, a przy tym są dumą posiadacza.

Na takim kolekcjonowaniu monet można w przyszłości sporo zyskać, inwestując w sztabki złota czy złote monety nie trzeba obawiać się strat. Rynek złota jest stabilny, a w przypadku złota bulionowego dochodzi jeszcze jego wartość kolekcjonerska.

W ostatnim czasie Australijska mennica wydała wspaniałą kolekcję monet, nosi ona nazwę – „Lunar – Series’. Kolekcja jest inspirowana Chińskim kalendarzem księżycowym, rok 2014 był rokiem konia i koń zdobi całą księżycową serię. Przykładem na dobrą koniunkturę na tym rynku może być moneta Rok Konia z 2002 roku, której obecna wartość wzrosła o 40%.

Emisja monet Chińskiego kalendarza została wydana również w czystym srebrze, cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem wśród nabywców, zazwyczaj zostaje sprzedana jeszcze przed rokiem jaki jest wybity na kalendarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *