Rosja i Chiny skupują złoto

W ostatnim czasie Rosja i Chiny skupują ogromne ilości złota, Chiny w ostatnich miesiącach zakupiły ilości złota, które znacznie przekraczają rezerwy Europejskiego Banku Centralnego. Aż za kwotę 500 milionów dolarów miesięcznie w złoto zaopatruje się Rosja. Właśnie w Rosji znajdują się największe zasoby złota.

zloto rosja chiny
Metale szlachetne stanowią w tym kraju 9% rezerwy w postaci metali szlachetnych. Według jawnych informacji w Chinach rezerwy te wynoszą 2%. Taki stan rzeczy może być uzasadniony światowym kryzysem gospodarczym i dynamicznie zmieniającą się sytuacją na świecie.

Zauważalne jest też, że długi zaczynają dotykać coraz więcej państw, w obawie przed kryzysem oba mocarstwa skupują złoto, które w przyszłości może stanowić światową walutę kiedy nie będzie dolarów i euro. Wraz z powiększającym się kryzysem na światowym rynku wartość złota winduje się w górę. Słuszne wydaje się twierdzenie, że złoto jest środkiem płatniczym na trudne czasy, a inwestowanie w ten kruszec jest najbezpieczniejszą lokatą.

Jeden komentarz od użytkownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *