Wakacje – osób chcących spędzić urlop w rodzimym kraju było więcej

Według informacji jakie podaje „Dziennik Gazeta Prawna” za wczasy spędzone na terenie naszego kraju w nadchodzącym sezonie trzeba będzie zapłacić nieco więcej. Dzieje się tak dlatego, że w ubiegłym roku osób chcących spędzić urlop w rodzimym kraju było zdecydowanie więcej niż w ubiegłych latach.

wakacje

Podobnie jest teraz w wielu miejscach na terenie kraju już są dokonywane rezerwacje. Wiadomo już, że wzrosły ceny w hotelach jak informuje „Gazeta Prawna” spędzenie urlopu nad morzem lub w górach będzie droższe nawet o 20 procent niż w roku ubiegłym. W przypadku tak dużej frekwencji hotelarze liczą, że przychody z wynajęcia pokoju byłyby wyższe o 15 procent w porównaniu z 2015 rokiem.

Ubiegły rok pod względem liczby korzystających z hoteli na terenie kraju przyniósł 12 procentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrost osiągnął 72 procent. Z każdym rokiem zwiększa się też liczba turystów zagranicznych w naszym kraju – co również ma niemały wpływ na tendencję wzrostową. W 2016 roku w nasz kraj odwiedziło 6,4 mln turystów, a zainteresowanie naszym krajem wzrasta z każdym rokiem.

Jeden komentarz od użytkownika
  1. Polska jest bezpieczna dlatego zagraniczni turyści chętnie nasz kraj odwiedzają. Kto teraz o zdrowych zmysłach pojedzie do Francji czy Turcji..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *