Rośnie popyt na wynajmowanie samochodów

Wynajmowanie samochodów staje się coraz bardziej modne. Popyt na taki rodzaj samochodów stale rośnie, a głównymi podmiotami biorącymi udział w transakcjach są firmy i towarzystwa ubezpieczeniowe. Taki trend rośnie również wśród turystów, którym jest coraz więcej w naszym kraju.

wynajem aut warszawa

W ostatnim roku rynek wynajmu samochodów na długi czas wzrósł aż o 11,5% w stosunku do roku 2015. W trybie krótkoterminowym z kolei zanotowano wzrost o 19,7%! Poza wspomnianymi firmami i towarzystwami ubezpieczeniowymi coraz częściej na wynajem samochodu decydują się osoby prywatne. Jest to potęgowane faktem wysokich kosztów utrzymania własnego pojazdu. Bardzo często do wynajmu dochodzi również podczas wakacji, kiedy to pary czy rodziny z innych krajów postanawiają zwiedzać Polskę wybierając się do naszego kraju samolotem lub autokarem. Dopiero po przybyciu postanawiają wynająć auto w celu zwiedzania.

Jeśli szukasz wypożyczalni samochodów w Warszawie to warto zwrócić uwagę na GrandMobile. Opis usług oraz regulamin można znaleźć na stronie wynajem aut Warszawa.

Długoterminowy wynajem samochodów okazuje się być często lepszą opcją aniżeli zakup nowego pojazdu. Najemca bowiem nie ponosi kosztów naprawy, serwisowania, ubezpieczenia i przeglądów technicznych. W związku z tym kierowca może się cieszyć jazdą bez obowiązków związanych z codziennym użytkowaniem samochodu. Wysokość opłaty za wynajem zależy głównie od marki, modelu oraz polisy ubezpieczeniowej. Firm z takimi usługami jest coraz więcej, a ich liczba cały czas rośnie głównie ze względu na zapotrzebowanie oraz fakt, że taki biznes jest obecnie gwarantem finansowego sukcesu.

Wypożyczanie samochodów to dobre rozwiązanie zarówno dla najmujących, jak i wynajmujących. Już na małej wypożyczalni liczącej 4-6 samochodów można miesięcznie zarobić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Minusem z kolei jest wkład własny, który musi być niemały aby w ogóle otworzyć biznes. Składa się na to zakup floty, miejsca garażowe, biura, personel, wykup pakietów ubezpieczeniowych dla wszystkich samochodów oraz środki na codzienne wydatki związane z utrzymaniem samochodów. Co ważne, wykupione polisy powinny być wysokiej jakości, ponieważ te podstawowe często nie zapewniają pełnej ochrony pojazdu. Najmujący samochody również wybierają częściej firmy, które posiadają pełne ubezpieczenie, mimo że koszt jest minimalnie wyższy. Dzieje się tak ze względu na to, że w przypadku uszkodzenia auta z winy kierowcy ubezpieczyciel gwarantuje bezpieczeństwo finansowe.

komentarzy użytkowników: 10
  • staram się wypożyczać na wakacjach samochód, ale w większości krajów trzeba wpłacać po dwa, trzy tysiące euro „pod zastaw”, a różnie później bywa z ich odbiorem

 1. to normalne podobnie zaczyna się dziać w nieruchomościach po co wydawać majątek, którego się nie ma jak można po prostu wynająć.

   • Byle nie na kredyt 😀
    w Polsce jest trochę dziwnie bo każdy chce mieć swoje mieszkanie itp. tylko, że gdy się bierze na to kredyt to przez wiele lat jest to własność banku i z tego punktu widzenia nikt na to nie patrzy.

 2. owszem wynajmowanie jest dobrym biznesem, ale trzeba odejść od starego modelu takiej firmy… Teraz najlepiej byłoby zbudować flotę i wypuścić ją w miasto na zasadzie wypożyczenia „przy domu”

  • tego typu firmy już są na rynku, więc żadna nowość to nie będzie. Mnie zniechęca do korzystania z takich usług to, że trudno w nich o porządek…

 3. W artykule jest link do Hitachi nie wiedziałem, że mają wypożyczalnie samochodów. Kojarzę głównie tą nazwę z narzędziami typu młoty do skuwania 😉

 4. jak dla mnie na rynku tego już jest za dużo nie ma miejsca dla nowych chyb, że mają pomysł na rewolucję w ofercie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *