OZE: Google całkowicie odnawialne

Obecnie zauważalny jest wzrost światowych firm, które decydują się na inwestycję w odnawialne źródła energii. Widać to wyraźnie na przykład w Stanach Zjednoczonych gdzie bardzo szybka rośnie liczba przedsiębiorstw inwestujących pieniądze w fotowoltaikę. Są to nie tylko małe pojedyncze przedsiębiorstwa, ale również czołowi giganci jak na przykład: Apple, Toyota, Hus&varna, a ostatnio także Google, które oświadczyły, że do końca 2017 roku będą firmą w 100% zasilaną przez własną energię odnawialną.

google logo

Cała energia ma pochodzić z należących do korporacji elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych. Pierwszą farmę wiatrową Google zakupiły w czerwcu tego roku od Norwegów farma ta nie jest jeszcze uruchomiona ale jak podają Google wkrótce się to zmieni.

Wyprodukowany w ten sposób prąd pozwoli na utrzymanie dwóch Data Cetner oraz ogromnej ilości biur. Ostatnio podano do wiadomości, że w roku 2015 nieruchomości korporacji razem wzięte zużyły o wiele więcej mocy niż całe miasto San Francisco.

Google to jedna z firm amerykańskich, która od bardzo dawna dąży do uniezależnienia się od cen jakie narzucają państwowi dostawcy oraz do osiągnięcia stabilności elektroenergetycznej. Uzyskanie 100% poziomu w poborze energii ze źródeł odnawialnych przyczyni się do pozytywnego wizerunku firmy i być może stanie się ona przykładem do naśladowania przez innych.

Google jest korporacją, która na długo przed zakupem własnych źródeł energii odnawialnej inwestowała w zakup energii ekologicznej. W opracowanym w tym roku raporcie środowiskowym Google zauważają, że są twórcami zupełnie nowego modelu zakupu energii oraz że pomogli wprowadzić OZE na tak dużą skalę. Na koniec zauważają że warto brać z nich przykład.

Eksperci zauważają,że firma Google przez długi czas przykładała się aby zyskać wizerunek wiodącej firmy propagującej ekologię. Niektórzy twierdzą nawet, że było to o wiele ważniejsze od korzyści ekonomicznych, które osiągnięto po przestawieniu firmy na energetykę odnawialną.

Dodatkowa zapowiedź to wprowadzenie nowego planu gospodarki odpadami, która tak naprawdę miałaby stać się zeroodpadowa ponieważ wszystkie śmiecie i odpady tej firmy będą wywożone i poddawane recyklingowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *