Najlepszy czas na zakup złota – cena za uncję złota wyniesie 1900 dolarów?

złotoZdaniem ekspertów to właśnie ostatni dzwonek na zakup złota w korzystnej cenie. Zarówno złoto jak i srebro doskonale zdały egzamin w czasie kryzysu finansowego w 2008 roku, zachowując się tak, jak zakładali specjaliści od rynku finansowego. Można mieć więc pewność, że w trakcie kolejnego kryzysu sytuacja się powtórzy.

Na wzrost cen kruszców wpływ mają zarówno rekordowe wyniki na Wall Street jak i kryzys w Unii Europejskiej a także konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną oraz napięta sytuacja w Syrii. Spowoduje to, iż pod koniec bieżącego roku cena za uncję złota wyniesie 1400 dolarów, osiągając chwilę później cenę 1900 dolarów.

W ostatnim czasie panujące na globalnym rynku dobre nastroje negatywnie odbiły się na metalach szlachetnych. Na spadek ich kursu wpływ miała także taniejąca ropa naftowa. Zmniejsza ona inflacyjne presje a dodatkowo stanowi najważniejszy składnik indeksów bazujących na cenach surowców. Taniejąca ropa to automatyczne obniżenie cen metali szlachetnych. Zdaniem ekspertów na wcześniejszy spadek ich cen odpowiedzialne są również rosnące na giełdzie indeksy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *