Inwestycje drogowe w Mazowieckiem – za 147 mln złotych

Wartość 12 inwestycji na drogach województwa Mazowieckiego jakie zatwierdziło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wynosi 147 milionów złoty. Zdaniem ministerstwa poprawi to stan bezpieczeństwa na tych drogach, a poprzez rozbudowanie dróg krajowych dostosowanie ich do ruchu ciężkiego – 11,5 tony na oś. Również takie działania jak: przebudowa skrzyżowań, montaż znaków aktywnych, budowa sygnalizacji świetlnej, budowa chodników i ścieżek rowerowych zapewni użytkownikom tych dróg o wiele większe bezpieczeństwo.

droga Polska

Duża część tych inwestycji ma zostać zrealizowana jeszcze w obecnym roku dla przykładu : Droga krajowa 50 w miejscowości Zamienie i Zawiszyn będzie miała nowe znaki aktywne oraz dodatkowe oświetlenia w miejscach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Na trasie Sochaczew – Grójec zostanie zbudowane rondo turbinowe, chodniki dla pieszych oraz oświetlenia i oznakowania.

Zmiany wprowadzające znaki oraz oświetlenie na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych szykują się na drodze krajowej -62 w miejscowości Łochów i Stara Wieś oraz oraz na drodze krajowej 61 w miejscowościach: Boby, Różan, Olszewo – Borki, na drodze krajowej 12 w Zwoleniu oraz na odcinku Atalin – Celestynów i na krajowej 79 w miejscowościach Policzna i Mniszew.

Nowe chodniki i zatoki dla autobusów powstaną w Rębowie na drodze krajowej 50, w Płońsku na drodze krajowej 10, na drodze krajowej 62 w Łachach oraz na drodze krajowej 63 na odcinku Zembrów – Kupientyn.

Dalsze plany sięgające roku 2022 to przebudowa drogi krajowej 60 na odcinku Płock – Ciachcin oraz Psary – Raciąż. Będą to inwestycje mające dostosować konstrukcje dróg tak aby mogły się po nich poruszać pojazdy z naciskiem 11,5 tony na oś, oraz budowę nowych chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, oświetleń i skrzyżowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *