Inwestowanie w stare przedmioty

Inwestycja w stare przedmioty

Pomysłów na alternatywne inwestycje nie brakuje, kolejnym z nich może być zakup starego urządzenia. Do takich przedmiotów możemy zaliczyć: stary gramofon, stare lampy, maszyny do pisania lub radioodbiornik. Aby zdecydować się na zakup takiego produktu trzeba mieć wiedzę umożliwiają solidną ocenę wartości przedmiotu.

Podczas inwestycji w stare przedmioty najlepiej posiłkować się dewizą: im mniej egzemplarzy danego przedmiotu na rynku, tym dany przedmiot jest cenniejszy. Kupując stary przedmiot musimy również liczyć się z potrzebą renowacji, która wymaga czasu i dodatkowych środków finansowych. Przy zakupie urządzeń należy zwracać uwagę na jego wnętrz, gdyż największy zysk możemy osiągnąć kupując produkt ze wszystkimi oryginalnymi częściami – „składaki” złożone z części różnych produkcji mają znacznie mniejszą wartość.

Ile można na takich inwestycjach zarobić? W brew pozorom, stopa procentowa zysku może wynieść nawet kilkaset procent. Radioodbiornik polskiej produkcji, który został wykonany przed wojną możemy być wart tyle co średniej klasy samochód osobowy. Jednak należy przy tym pamiętać, że nie każde radio przedwojenne ma taki potencjał inwestycyjny. Na przykład niemieckie radio lampowe, które było masowo produkowane nie posiada większej wartości, natomiast w cenie są odbiorniki wyprodukowane w Polsce (takich marek jak: Capello, Ikaradio, Elektrit).

Jest dużo przedmiotów, które zachowując swoją oryginalność sprzed wielu lat mają dużą wartość kolekcjonerską. Niektórzy kupują stare maszyny do pisania, a inni decydują się na zakup maszyn do szycia. Znajdziemy również osoby zainteresowane starymi gramofonami oraz lampami.

Jeśli rozważasz inwestycję w tego typu urządzenia musisz zwracać uwagę na wiarygodność sprzedającego, stan urządzenia oraz oryginalność. W kwestii oryginalności należy rozważać części, ale również wygląd oraz częstotliwość występowania przedmiotu na sprzedaż. W przypadku zakupu urządzeń uszkodzonych najlepiej korzystać z porady wykwalifikowanych specjalistów.

komentarzy użytkowników: 3
  1. Jak skoczy się na strych i znajdzie jakieś dobrze zachowane stare urządzenie to można sporo zarobić. Sam kiedyś sprzedałem stary żeliwny zegar za 1 500 złotych.

  2. Osobiście uważam, że stare przedmioty mają swojego „ducha”, który wnosi wiele pozytywnego do naszego mieszkania – szczególnie jeśli chodzi o stare meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *