Gdzie można sprzedać samochód w Warszawie?

skup samochodow warszawa

W Polsce z roku na rok przybywa nowych aut. To również oznacza, że znacznie rośnie rynek sprzedaży samochodów. Warszawa jako stolica Polski jest więc głównym rynkiem zarówno pozyskiwania, jak i zbytu aut. Wielu z nas kupując nowy pojazd chce się szybko pozbyć starego samochodu. Jak więc zrobić to najsprawniej, a przy tym nie stracić finansowo?

Przygotuj odpowiednie samochód do sprzedaży

Zanim przystąpimy do samej sprzedaży samochodu w Warszawie, warto go do tej sprzedaży odpowiednio przygotować. Przede wszystkim przygotujmy wszelkie niezbędne dokumenty, które będą potrzebne przy transakcji nabywcy. Mowa tu oczywiście o karcie pojazdu (jeśli ją zgubiliśmy, zgłośmy uprzednio tej fakt do odpowiedniej instytucji w celu wyrobienia nowej), aktualnej polisie, instrukcji obsługi samochodu oraz o aktualnym przeglądzie. Bez tych dokumentów sprzedaż samochodu będzie niemożliwa. Następnie zadbajmy również o to by auto zaprezentowało się przed potencjalnym nabywcy jak najlepiej.

W związku z tym dokładnie umyjmy samochód z zewnątrz oraz wewnątrz, odkurzmy go oraz zawieśmy świeży zapach. Z drugiej jednak strony nie powinniśmy nazbyt przesadzać, ponieważ mycie, chociażby silnika może spowodować zapalenie się czerwonej lampki przez kupującego. Dlaczego? Otóż praktyka dokładnego mycia silnika może świadczyć o chęci ukrycia wad w formie np. wycieków.

Gdzie możemy sprzedać auto w Warszawie?

Opcji sprzedaży samochodu, szczególnie w tak dużym mieście jak Warszawa jest wiele. Wiele zależy tez od tego w jakim stanie oraz ile lat ma nasz pojazd. Jeśli jest to nowy samochód, najlepiej może nam się opłacić sprzedaż indywidualna, poprzez naklejenie na szybie kartki z najważniejszymi informacjami oraz numerem telefonu bądź też poprzez serwis sprzedażowy o zasięgu regionalnym lub ogólnopolskim. Jeśli nasz samochód jest starszy bądź uszkodzony, to warto rozważyć inne opcje. Jedną z nich jest oddanie go do komisu samochodowego.

Minusem takiej opcji jest jednak pobranie przez właściciela komisu wcześniej ustalonej prowizji od sprzedaży. Takiej straty pieniędzy nie uświadczymy z kolei w przypadku skorzystanie z oferty typu skup samochodów Warszawa. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się biznesów samochodowych, zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

Ogromną zaletą oddanie samochodu do skupu jest właśnie fakt nie ponoszenia dodatkowych opłat oraz prowizji, ale także możliwość wręcz natychmiastowej sprzedaży. W tym celu podpisywana jest prosta umowa kupna-sprzedaży, po której jeszcze tego samego dnia następuje wypłata pieniędzy w gotówce lub na rachunek bankowy sprzedającego. Takie rozwiązanie jest najczęściej korzystne dla obu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *