Ile kosztuje ubezpieczenie assistance?

Ile kosztuje ubezpieczenie assistance?

Szykujemy się do wyjazdu w daleką podróż albo po prostu chcemy czuć się bezpiecznie oraz bez obaw odbywać zarówno podróże krótkie jak i długie? W tej sytuacji rozwiązaniem, które sprawdzi się idealnie jest wykupienie ubezpieczenia assistance.

Oczywiście, każdy ma obowiązek, aby posiadać ubezpieczenie OC, lecz ona nie gwarantuje nam pełnego komfortu. W tej sytuacji najlepszym wyjściem pozostaje wykupienie dodatkowego ubezpieczenia i bardzo popularnego. Kupna ubezpieczenia możemy dokonać w pakiecie wraz z corocznym odnowieniem ubezpieczenia OC albo AC, można je także wykupić w wersji samodzielnej. Do wyboru w większości towarzystw ubezpieczeniowych posiadamy zarówno na okres krótki jak i długoterminowy assistance. Wybór zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

Aktualny koszt assistance można znaleźć na stronie ile kosztuje ubezpieczenie assistance.

Co to ubezpieczenie assistance krótkoterminowe?

Jest to taki typ ubezpieczenia, który może być przydatny szczególnie dla osób, które mają w planach wybrać się w niedalekiej przyszłości w długą podróż służbową, albo na wakacje poza granice naszego kraju własnym samochodem. Pomoc ta może okazać się bezcenna, na przykład w razie awarii, kolizji lub wypadku. Należy pamiętać, że tylko nieliczni ubezpieczyciele oferują polisy tego typu. Całe szczęście w gronie tych ubezpieczycieli znajduje się PZMot.

Ubezpieczenia assistance krótkoterminowe posiada bardzo dużo zalet. Główną zaletą jest to, że jest nieobowiązującym ubezpieczeniem, które jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kierowców, którzy muszą wyruszyć w długą trasę bardzo sporadycznie i nie potrzebują oni dłuższego ubezpieczenia przez cały rok, ale tylko w ustalonym terminie. System ten pozwala w bardzo dużym stopniu na zredukowanie kosztów, które wiążą się z podróżą. Z assistance krótkoterminowego koniecznie należy skorzystać, w przypadku, gdy wybieramy się za granicę, zaplanowaliśmy wakacje lub dłuższą podróż służbową własnym autem. Bardzo często w tym celu towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam zakup polisy na okres 7-15 albo 30 dni.

Cena oraz co zapewnia nam assistance krótkoterminowe?

Zakres usług, które są świadczone w ramach assistance krótkoterminowego, może się nieco różnić w zależności od tego, jaką firmę wybierzemy. Jednak każda firma określa swój zakres ochrony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Różni się on w zależności od pakietu, jaki wybierzemy. W przypadku PZMot możemy zakupić członkostwo w klubie SOS PZMot i zapłacić 7,5 zł za miesiąc. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykupienie rocznego, podstawowego członkostwa w klubie SOS PZMot oraz dokupienie pakietu uzupełniającego krótkoterminowego, w którego skład wchodzą:

  • długodystansowe holowanie pojazdu, które może okazać się przydatne w przypadku podróży poza granice Polski
  • możliwość wezwania pomocy na terenie całej Europy (24/7)
  • możliwość uniknięcia kosztownych napraw w serwisach poza granicą
  • możliwość zakupu Pakietów Turystycznych na dowolny, miesięczny okres zarówno dla samego siebie jak i dla członków rodziny, bez względu na to, jakim środkiem lokomocji się poruszamy
  • całkowita ochrona assistance dla pojazdów, bez względu na ich wiek
  • możliwe przypisanie ochrony dla konkretnej osoby lub pojazdu
  • dodatkowe zniżki na ubezpieczenie OC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *