Zaginiona płyta The Beatles trafia na aukcje

beatels

Przebieg aukcji płyty Beatlesów będzie można obejrzeć w internecie na żywo w dniu 22 marca. Zespół nagrał ten krążek jeszcze zanim osiągnął sławę. Jest to jedyny taki egzemplarz na świecie. Krążek ma średnicę 10 cali był nagrany w 1961 roku w Londynie w studiu przy sklepie z płytami na Oxford Street. Była to szansa na nagranie własnego dema i zaprezentowanie go producentowi EMI Georgowi Martinowi. Pierwszym menadżerem zespołu Beatles był Brian Epstein na płycie są widoczne napisy tytułów utworów wykonane przez niego. Zarówno Georg Martin jak i Brian Epstein odegrali znaczącą rolę w karierze The Beatles.

Płyta, która ma być wystawiona na aukcji według wstępnych szacunków powinna osiągnąć cenę 10 tysięcy funtów. Zdaniem ekspertów szerokie zainteresowanie kolekcjonerów może spowodować, że wysokość licytacji będzie nieograniczona.

Właścicielem płyty był członek zespołu „Gerry and the Peacemakers” Les Maguire, podarował mu ją Brian Epstein w 1963 roku. Płyta przechowywana była na strychu domu Les Maguirea w Liverpoolu. Beatlesi swój pierwszy kontrakt z EMI podpisali 1962 roku.

Jeden komentarz od użytkownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *