Telefony komórkowe przyszłości

Telefony komórkowe to temat rzeka, w ostatnich latach jest to segment sprzętu elektronicznego, który rozwinął się w niesamowitym tempie. Obecnie wydaje się, że wielu zmian wprowadzić już się nie da, a najważniejszym zadaniem specjalistów będzie poprawa długości pracy na jednej baterii…

Rozdzielczość ekranu, procesor, pamięć RAM, pamięć wewnętrzna, bateria czy aparat – to najważniejsze parametry techniczne, które obecnie stanowią o sile danego smartfona. Najwięksi producenci stale prześcigają się w coraz to mocniejszych urządzeniach, które nierzadko przewyższają już nawet komputery, ba…Coraz częściej za nie służą dzięki specjalnym stacjom dokującym, do których wkładamy nasz telefon i łączymy z monitorem.

Obecnie trendy kierowane są w stronę odblokowywania telefonu za pomocą odcisku palca. Ten sposób jest znany już o dłuższego czasu, ale dopiero teraz spotykamy się z możliwością odblokowania smartfona dotykając wyświetlacza, a nie jak do tej pory niefizycznego przycisku.

Zbita szybka w iPhone? Nie działa Ci ekran w telefonie iPhone 7? Dla naprawiamy iPhone to żaden problem! Zerknij na stronę główną naprawa iphone Warszawa.

W 2019 roku z kolei na pewno duże zakusy będą na wypuszczenie do sprzedaży telefonu z rozkładanym ekranem. Prototypy widzieliśmy już w poprzednim roku jednak jeszcze żaden z producentów nie dopracował tego rozwiązania tak dobrze by zastosować go do produkcji masowej. Najbliżej tego wydaje się być Samsung, który zapewnił swoich klientów o wprowadzeniu takiego smartfona w nadchodzącym 2019 roku.

Telefon to jednak nie sam wygląd i jego parametry. To również rozwiązania, które mogą nam ułatwić codzienne funkcjonowanie w przyszłości. Jak uważa wielu ekspertów, już niebawem smartfon może zastąpić nam portfel (co już powoli ma miejsce dzięki Google Pay), dowód osobisty czy paszport. Niektórzy idą nawet dalej i uważają, że telefony wyprą komputery, dekodery, routery, a nawet konsole. Nie są to tylko zwykłe przypuszczenia, bowiem już teraz telefon może nam służyć jako komputer, router czy konsola (wprowadzono już pierwsze gamingowe telefony, które łączymy z telewizorem tak jak konsole).

Co przyniesie zatem przyszłość? Zapewne to o czym wspomnieliśmy powyżej, ale patrząc na historię telefonii komórkowej niczego nie możemy być pewnie. Trendy i pozycje producentów zmieniają się z roku na rok, a najlepszym tego przykładem są prognozy telefonii komórkowej sprzed 22 lat, kiedy to raczkowała ona w naszym kraju. Według niej obecnie w Polsce powinniśmy mieć dwa miliony abonentów, z kolei na świecie „zaledwie” 400 milionów. Jak więc widzimy możliwości ówczesnej rewolucji technologicznej nie zostały doszacowane…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *