Telefony komórkowe przyszłości

Telefony komórkowe to temat rzeka, w ostatnich latach jest to segment sprzętu elektronicznego, który rozwinął się w niesamowitym tempie. Obecnie wydaje się, że wielu zmian wprowadzić już się nie da, a najważniejszym zadaniem specjalistów będzie poprawa długości pracy na jednej baterii…

Rozdzielczość ekranu, procesor, pamięć RAM, pamięć wewnętrzna, bateria czy aparat – to najważniejsze parametry techniczne, które obecnie stanowią o sile danego smartfona. Najwięksi producenci stale prześcigają się w coraz to mocniejszych urządzeniach, które nierzadko przewyższają już nawet komputery, ba…Coraz częściej za nie służą dzięki specjalnym stacjom dokującym, do których wkładamy nasz telefon i łączymy z monitorem.

Obecnie trendy kierowane są w stronę odblokowywania telefonu za pomocą odcisku palca. Ten sposób jest znany już o dłuższego czasu, ale dopiero teraz spotykamy się z możliwością odblokowania smartfona dotykając wyświetlacza, a nie jak do tej pory niefizycznego przycisku.

Zbita szybka w iPhone? Nie działa Ci ekran w telefonie iPhone 7? Dla naprawiamy iPhone to żaden problem! Zerknij na stronę główną naprawa iphone Warszawa.

W 2019 roku z kolei na pewno duże zakusy będą na wypuszczenie do sprzedaży telefonu z rozkładanym ekranem. Prototypy widzieliśmy już w poprzednim roku jednak jeszcze żaden z producentów nie dopracował tego rozwiązania tak dobrze by zastosować go do produkcji masowej. Najbliżej tego wydaje się być Samsung, który zapewnił swoich klientów o wprowadzeniu takiego smartfona w nadchodzącym 2019 roku.

Telefon to jednak nie sam wygląd i jego parametry. To również rozwiązania, które mogą nam ułatwić codzienne funkcjonowanie w przyszłości. Jak uważa wielu ekspertów, już niebawem smartfon może zastąpić nam portfel (co już powoli ma miejsce dzięki Google Pay), dowód osobisty czy paszport. Niektórzy idą nawet dalej i uważają, że telefony wyprą komputery, dekodery, routery, a nawet konsole. Nie są to tylko zwykłe przypuszczenia, bowiem już teraz telefon może nam służyć jako komputer, router czy konsola (wprowadzono już pierwsze gamingowe telefony, które łączymy z telewizorem tak jak konsole).

Co przyniesie zatem przyszłość? Zapewne to o czym wspomnieliśmy powyżej, ale patrząc na historię telefonii komórkowej niczego nie możemy być pewnie. Trendy i pozycje producentów zmieniają się z roku na rok, a najlepszym tego przykładem są prognozy telefonii komórkowej sprzed 22 lat, kiedy to raczkowała ona w naszym kraju. Według niej obecnie w Polsce powinniśmy mieć dwa miliony abonentów, z kolei na świecie „zaledwie” 400 milionów. Jak więc widzimy możliwości ówczesnej rewolucji technologicznej nie zostały doszacowane…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *