Speed Dating czyli szybkie randki dla singli

speed dating szybkie randki Warszawa

Na początek garść historii o szybkich randkach

Speed dating to świetna metoda na łączenie osób wolnych poszukujących drugiej połówki. Pomysłodawcą na postanie szybkich randek był Yaacov Deyo. Pierwsze speed dating odbyło się w 1998 roku w miejscowości Beverly Hills. Od tego czasu zdobywało w Stanach Zjednoczonych coraz większą popularność. Metoda szybkich randek osiągnęła szczyt popularności w 2000 roku za sprawą serialu Sex and the City. Swoją popularność Speed Dating zawdzięcza głównie dzięki oszczędności czasu oraz łatwości w poznawaniu ludzi.

Miłość tkwi w szczegółach

Mężczyźni biorący udział w imprezie dla singli przesiadają się co pięć minut do innego stolika przy którym siedzi kobieta. Pięć minut to czas, który umożliwia wstępne wzajemne poznanie. Może być to spontaniczna rozmowa lub odbywać się przy pomocy zaplanowanych wcześniej pytań. Kiedy wszyscy wzajemnie poznają się, następuje czas na podjęcie decyzji. Każdy z uczestników otrzymuje kartkę, na której należy wpisać numery osób, które spełniają nasze oczekiwania i chcielibyśmy ich bliżej poznać. Jeśli dana kobieta i mężczyzna wzajemnie się wybiorą, wpisują swoje numery, a następnie otrzymują swoje dane kontaktowe drogą mailową lub telefonicznie (SMS). Dalsza droga na poznanie zależy już tylko od nich…

No dobrze, ale gdzie jest biznes w Speed Dating?

W Polsce istnieje już kliku organizatorów szybkich randek. Pierwszym organizatorem polskiego speed dating był portal imprezy-single.pl, którego sukces wpłynął na popularyzację firm o tego typu profilu. Dziś możemy spotkać już znacznie więcej firm, które zajmują się przygotowaniem imprez od strony logistycznej.

Do zadań organizatorów speed dating należy przygotowanie miejsca, gdzie odbędzie się spotkanie. Najczęściej wykorzystuje się restauracje lub bary. Dodatkowo organizator musi dbać o system, który pozwala na łącznie par, identyfikatory z numerami powiązanymi z danymi kontaktowymi, karty do wpisywania numerów służące do wyboru osób na imprezie. Na sam koniec pozostaje kwestia obliczenia i poinformowania uczestników randek o wzajemnych wyborach.

Konkurencja w branży speed dating wpływa na jej rozwój i coraz częściej możemy znaleźć randki tematyczne lub na innych warunkach, na przykład speed dating VIP mający trafiać do bardziej wymagających osób.

Ile można na tym zarobić?

Analizując rynek można zauważyć, że cena za jednorazowy speed dating to 20-25 złotych. Liczba uczestników szybkich randek jest różna, ale w większym mieście takim jak Warszawa oscyluje w okolicach 40-50 osób. Trudno jednak obliczyć koszty, które ponosi organizator – wynajęcie sali, marketing, czy obsługa imprez. Jednak sam pomysł wydaje się atrakcyjny, choć warto pamiętać o tym, że rynek jest coraz bardziej konkurencyjny i tylko firmy z wyróżniającą się ofertą odniosą sukces.

komentarzy użytkowników: 12
 1. jak byłam na speed dating Warszawa to spotkanie z jednym facetem trwało 4 minuty moim zdaniem to za krótko, ale ogólnie idea jest dość fajna. Co do kwestii biznesowych to trudne do ogarnięcia bo trzeba mieć zapewnioną liczbę osób. W przypadku 20 kobiet i 5 mężczyzn nie widzę sensu na robienie szybkich randek. Więc sporo zaangażowania musi być taki projekt i nie wyobrażam sobie, abym to zrobiła

  to tylko w teorii prosty biznes zresztą jak większość

 2. szybkie randki to strata czasu i nic więcej lepiej poznać kogoś na czacie przynajmniej jest czas, dla mnie w 5 minut nic nie można dowiedzieć się o człowieku!

 3. w czasach gdy nie mamy na nic czasu pomysł speed dating jest fajny tylko trzeba go rozwijać w dużych miastach jak wspomniana Warszawa. Bo w małych gdzie wszyscy się znają to słaby pomysł – chyba, że gdzieś w obrębie parafii 😉

 4. byłem na sylwestrze dla singli w Warszawie i za rok też planuje była bardzo dobra atmosfera i można było się wytańczyć 🙂

 5. Moja koleżanka na speed dating poznała męża mają już dwójkę dzieci i wydają się być szczęśliwi. Ja byłam pięć razy i już mi się nie chcę widoczni zależy od szczęścia 😛

 6. Jeśli speed dating Warszawa to polecam upoluj singla! ;D
  Mają często komplet i dobrą organizację imprez.

  Atmosfera jest luźna i sporo młodych osób – choć to zapewne zależy od grupy wiekowej bo jest ich kilka.

  • kiedyś byłem w Warszawie i było mało kobiet (9) na 14 mężczyzn… niestety speed dating niesie ze sobą spore ryzyko takich kwiatków bo ludzie się deklarują, że przyjdą a później zapominają temat dlatego uważam, że powinny być droższe imprezy żeby było szkoda kasy marnować.

 7. Byłem na speed dating w Warszawie dwa razy. Za pierwszym razem byłem sam, głównie z ciekawości. Muszę przyznać, że za pierwszym razem do ostatniej chwili wahałem się czy iść… Zdecydowałem się iść mimo, że miałem dość słaby humor i szczerze pisząc nie podobało mi się… przytłoczyła mnie ilość osób itp….

  Myślałem, że już na to nie będę się pisał, ale znajomy mnie namówił na drugie wyjście trochę spontaniczne. I opinie po drugim razie miałem już inną, pozytywną. Spotkałem tam swoją obecną partnerkę jesteśmy razem już rok czasu i planujemy ślub 🙂 …

  Więc wniosek mam taki, że czasami warto zrobić coś na przekór sobie 😉

 8. Z tym 25 zł to lekka przesada, raczej 20…

  Liczymy

  40 x 20 = 800 zł brutto
  800 – 23% = 616 złotych

  Z jednej pełnej imprezy, teraz pomyślcie o kosztach za lokal, marketingowych… i może ze 150 zł zarobicie… biznes jest nieopłacalny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *