Ratusz Lubelski sprzedaje swoje nieruchomości

nieruchomościJedną z najatrakcyjniejszych i najdroższych parceli jakim jest Krakowskie Przedmieście 39 jest wystawiona na sprzedaż przez Lubelski Ratusz. Nieruchomość została wyceniona na około 7 miliardów złoty. W związku z tą ofertą odbyły się już dwa przetargi na przestrzeni roku 2013 – 2014 ale nie znalazł się chętny do kupna parceli. Kolejny przetarg zapowiedziano na wtorek ma on się odbyć w trybie rokowań taka formuła pozwala nabywcy rozłożyć płatność na raty. Jako cenę wywoławczą przyjęto kwotę 6,99 miliona jest to suma o wiele mniejsza niż w poprzednich przetargach. Wtedy wartość tej nieruchomości wyceniono na 11,3 miliona złoty. Obniżenie kwoty przetargowej nie daje gwarancji, że znajdzie się nabywca jak dotąd to cena była powodem braku zainteresowania parcelą.

Rzeczoznawcy uważają, że mimo obecnego zaniżenia kwoty jest ona zawyżona są zdania, że jej realna wartość to około 5 milionów. Na obniżenie oferowanej kwoty powinno mieć wpływ usytuowanie budynku jej minusem jest to, że kamienica znajduje się w głębi podwórka, a nie od ulicy, w pobliżu nie ma miejsc parkingowych. W takim położeniu nie może tam powstać sieć handlowa może jednak zostać przeznaczona na mieszkania poprzednio mieścił się tam bank. Nabywca musiałby ponieść duże koszty związane z remontem. Zdaniem wielu położenie kamienicy od frontu spowodowałoby o wiele większe możliwości adaptacyjne, a co za tym idzie więcej nabywców gotowych zainwestować w parcelę. Lubelski Ratusz swoją ofertę poszerzył o Dworek Grafa cena wywoławcza wynosi 5,5 miliona Dworek jest wystawiony na sprzedaż od dwóch lat i dotąd go nie sprzedano.

W 2014 roku Lubelski Ratusz sprzedał zajezdnię na Helenowie zarabiając 32,3 miliony złoty, zysk planowany ze sprzedaży nieruchomości na ten rok to 77,6 miliona złoty. Na sprzedaż wystawiona działki na Szerokiem, poligon na Czechowie, przy ulicy Turystycznej oraz Alei Spółdzielczości Pracy. Miasto przyznaje, że nie jest w posiadaniu atrakcyjnych terenów, które z powodzeniem przyciągnęłyby inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *