Nieruchomości w Kijowie o 70% tańsze

nieruchomości kijówKonflikt zbrojny jaki toczy się na Ukrainie oraz wszech obecna korupcja panująca w tym kraju zapewne przyczyniły się do braku zainteresowania tamtejszym rynkiem nieruchomości. Wiele jednak wskazuje, że na ukraińskim rynku nieruchomości mogą nastąpić zmiany. Z ostatnio opublikowanych danych wynika, że na Ukrainie następuje powolny rozwój gospodarczy zwalnia też postępująca ostatnio inflacja. Z najnowszych informacji dotyczących rynku nieruchomości wynika, że metr kwadratowy używane nieruchomości na terenie Kijowa kosztuje 1170 dolarów. Taką cenę można porównać do ceny metra kwadratowego nieruchomości w Rzeszowie. Dla porównania w 2008 roku za metr nieruchomości w Kijowie trzeba było zapłacić 3,6 tysiąca dolarów. Wynik jest prosty przez osiem lat ceny nieruchomości na Ukrainie spadły o około 70%.

Gdyby spojrzeć na to okiem polskiego obywatela to po przeliczeniach okaże się, że cena za metr mieszkania w Kijowie z 8,6 tysięcy złotych w 2008 roku spadła aż do 4,6 tysiąca złotych na dzień dzisiejszy. Powszechnym środkiem płatniczym na Ukrainie jest hrywna jednak za zakup na rynku nieruchomości trzeba płacić w dolarach.

Z analiz wynika, że Ukraińcy nie zbyt chętnie inwestowali swój kapitał w rynek nieruchomości. Powodem tego mogła być postępująca w tamtym czasie inflacja dla przykładu 100 hrywien w roku 2008 dawało takie same możliwości zakupów co 260 hrywien obecnie. Zdaniem działających na Ukrainie pośredników mogą nastąpić kolejne obniżki choć już nie tak drastyczne.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *