Kasy fiskalne online – prześlą paragon fiskusowi?

kasa fiskalna onlineRząd zapowiada zmiany dotyczące kas fiskalnych z informacji jakie przekazuje Ministerstwo Rozwoju umożliwi to kontrolę każdej dokonywanej transakcji ponieważ dowiedzą się o niej urzędnicy drogą online. Spowoduje to także uszczelnienie VAT zmiana będzie wymagała od przedsiębiorców wymiany dotychczas używanych kas fiskalnych. Nowa ustawa miałaby obowiązywać od 2018 roku. Oznaczałoby to koniec zaniżania obrotów nowe kasy będą online przesyłać wszystkie dane do o zawieranych transakcjach do skarbówki.

Kasy online będą wyposażone w interfejs komunikacyjny – port łączący je z terminalem płatniczym transmitującym dane do specjalnego repozytorium czyli centralny system teleinformatyczny, który będzie odbierać dane przekazywane przez kasy i komunikować się z nimi w celu kontroli skarbowej. Repozytorium zajmować się będzie minister finansów.

Odmienne opinie przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy mają różne opinie względem zapowiadanych zmian, a eksperci uważają, że termin na 2018 rok jest zbyt krótki aby firmy nadążyły sprostać zapotrzebowaniom na kasy fiskalne.

Jeden komentarz od użytkownika
  1. Już widzę jakie będą problemy z tego typu podłączeniem. Co jeśli będzie awaria sieci? Sklep nie będzie mógł działać? Jak zwykle w takich sytuacjach pomysł z grubsza świetny, ale w szczegółach już będzie znacznie gorzej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *