Inwestycja w wino z regionu Bordeaux

Jeżeli zdecydujemy się na inwestycję w wino, musimy pamiętać aby pochodziło z regionu Bordeaux, przy czym najlepsze egzemplarze to te z 1855 roku.

Największym uznaniem cieszą się te z pięciu winnic uprawy tam są limitowane. Dostępność do win pochodzących z First Growths jest ograniczona w ciągu roku na rynek trafia do 9 0000 tysięcy skrzynek. Taka niewielka ilość produktu ma oczywiście wpływ na jego wysoką cenę. Podaż win inwestycyjnych na rynek spada, chętnych do inwestowani w taki produkt przybywa, dlatego zakup wina z First Growths, nie jest łatwe. Ostatnio daje się zauważyć ogromne zainteresowanie z Chin, co w pewnym stopniu powoduje większe ograniczenia dla inwestorów w europejskich. Popyt Chin na towary luksusowe może do 2015 roku wzrosnąć do 25 procent w skali całego rynku towarów luksusowych.

Wino inwestycyjne powinno zachowywać stałą najwyższą jakość, która dotyczyć musi roczników wyprodukowanych przez dziesiątki lat. Niezwykle istotny jest też sposób przechowywania wina, i jego dalszego rozwoju. Trzeba pamiętać, że najbardziej pożądane są wina produkowane w małych ilościach dla przykładu tylko 3 000 skrzynek, a to znacząco podnosi ich wartość. Rynek inwestycyjny win pod względem wysokości stopy zwrotu daje dobre wyniki, wydaje się być mniej ryzykowny niż inwestowanie złoto czy ropę naftową. Jeśli chcemy inwestować w szlachetne trunki, trzeba wiedzieć, że skrzynki z winem powinny być oznakowane, konieczne też jest aby je ubezpieczyć.

Ubezpieczenie sprawi, że będziemy mieli poczucie gwarancji, zwrotu poniesionych kosztów. Na rynku win trudno dostrzec przejawy spekulacji, ogranicza się on jedynie do sprzedaży i popytu. Istnieje też grupa inwestorów to około 25 procent, którzy zakupują wino w celu zarobkowania, to niewielka grupa osób, jeżeli pozostali je wypijają, to nie może już być w obrocie po prostu znika z rynku. Inwestowanie w wino pewny sposób na powiększenie naszego kapitału. Jeżeli dysponujemy miejscem nadającym się do przechowywania wina, i posiadamy wiedzę na ten temat, odejdą nam koszty przechowania. Jeśli inwestujemy wspólnie z firmą poniesiemy koszty przechowania.

Jeden komentarz od użytkownika
  1. Nie ulega wątpliwości, że wina z tego regionu są najlepsze na świecie. Choć wiadomo, że przy zakupie trzeba uważnie czytać miejsce produkcji, a nie tylko to co pisze dużymi literami na butelce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *