Polskie małe i średnie firmy otrzymają środki z Unii Europejskiej

firmy EUPolscy przedsiębiorcy, a w szczególności ci reprezentujący mikro, małe i średnie firmy będą mogli korzystać z linii gwarancyjnych w ramach umowy z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym. Umowa podpisana z Raiffeisen- Leasing Polska SA pozwoli na uruchomienie tego preferencyjnego finansowania już od maja. Możliwe jest, że skorzysta z niego nawet około 7 tysięcy polskich firm. Przekazane na ten cel środki to 670 milionów złotych.

Program ma posłużyć poprawieniu konkurencyjności małych i średnich firm oraz rozwojowi tych, które dopiero wkraczają na rynek. Ma to także wesprzeć rozwój innowacyjności, a tym samym wprowadzaniu na rynek nowych produktów. Ze środków Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego mogą skorzystać firmy, które w przeszłości już sięgały po środki Unijne i odniosły sukces poprzez dynamiczny rozwój firmy oraz otrzymały nagrody za innowacyjność.

Rozwój polskiej gospodarki do tej pory był finansowany przede wszystkim z grantów obecnie w budżecie Unijnym funkcjonuje Plan Junckera jest to Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych. Jest on skierowany do dużych inwestycji infrastrukturalnych oraz do małych i średnich firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *