Inwestycja w monety

25 lecia Pontyfikatu Jana Pawła IIW przypadku inwestycji długoterminowych monety kolekcjonerskie są bardzo korzystną ofertą. Inwestycja w numizmaty w dłuższej perspektywie jest nie tylko bezpieczna ale bardziej opłacalna. Z upływem czasu wiele monet wielokrotnie zyskuje na wartości.

Jako przykład może posłużyć nam moneta „25 lecia Pontyfikatu Jana Pawła II”, która w trakcie emisji kosztowała 940 złotych, a obecnie trzeba za nią zapłacić nawet 4 000 złoty. Innym przykładem jest moneta „Jelonek Rogacz” w dzień emisji kosztowała 45 złotych obecnie trzeba za nią zapłacić ponad 1300 złotych.

Inwestować można w monety z nowej emisji i te, które można nabyć na rynku wtórnym. Szczególnym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów cieszą się monety złote i srebrne. Złote mają nominały 100 i 200 złotowe, srebrne to 10 i 20 złotówki.

Monety z serii Nordic Gold są wyprodukowane z wielu różnych stopów metali są w nominale 2 złotówek. Sposobem na zakup monet kolekcjonerski mogą być organizowane przez NBP aukcje internetowe. Ich terminy są ujawniane przez Narodowy Bank Polski z tygodniowym wyprzedzeniem. Aby przystąpić do aukcji NBP jest posiadanie konta w serwisie. Konto można założyć w placówce NBP. Bank informując o mającej się odbyć aukcji informuje również o cenie wywoławczej. Aukcja odbywa się przez trzy dni, w czasie których można złożyć 5 ofert. Trzeba w nich podać liczbę monet i cenę jednostkową. Po zakończeniu aukcji podawana jest ostateczna cena sprzedaży monety. Uczestnik aukcji jest informowany o ilości uzyskanych monet oraz o terminie ich odbioru i cenie.

komentarzy użytkowników: 2
  1. Siedzę w monetach już wiele lat i na dzień dzisiejszy niestety ale stwierdzam, że bez odpowiedniej wiedzy i zgłębienia tematu nie można na tym „szybko” zarobić. Większość ludzi podchodzi do tematu bardzo chaotycznie, z nastawieniem na szybki i wyraźny zysk. Niestety szybko i dużo to tylko hazard 😉
    Co nie zmienia faktu, że przy odpowiednim przygotowaniu można bezpiecznie kilka – kilkanaście % swoich oszczędności (NIE KILKADZIESIĄT) ulokować w monetach i przy tym w perspektywie kilku lat odpowiednio zarobić.

    Zapraszam na http://www.numizmatyczny.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *